MHSAA Boys District scores - WNEM TV 5

MHSAA Boys District scores

Posted: Updated:
Monday's Scores
By The Associated Press
   BOYS PREP BASKETBALL(equals)
   Class A First Round(equals)
   District 1(equals)
   Mattawan 43, Stevensville Lakeshore 38
   Portage Northern 45, St. Joseph 43
   Class A First Round(equals)
   District 2(equals)
   Battle Creek Harper Creek 59, Sturgis 53
   Battle Creek Lakeview 59, Richland Gull Lake 58, OT
   Kalamazoo Loy Norrix 35, Battle Creek Central 33, OT
   Class A First Round(equals)
   District 3(equals)
   Okemos 71, Lansing Everett 60
   Class A First Round(equals)
   District 4(equals)
   East Lansing 53, DeWitt 29
   Lansing Waverly 55, Owosso 46
   Class A First Round(equals)
   District 5(equals)
   Holland West Ottawa 43, Zeeland West 31
   Hudsonville 83, Zeeland East 62
   Jenison 87, Holland 39
   Class A First Round(equals)
   District 6(equals)
   East Kentwood 75, Byron Center 39
   Wyoming 80, Middleville Thornapple Kellogg 49
   Class A First Round(equals)
   District 7(equals)
   Muskegon Mona Shores 79, Muskegon Reeths-Puffer 70
   Class A First Round(equals)
   District 8(equals)
   East Grand Rapids 65, Grand Rapids Forest Hills Central 57
   Rockford 61, Greenville 48
   Class A First Round(equals)
   District 9(equals)
   Grand Blanc 57, Linden 39
   Class A First Round(equals)
   District 10(equals)
   Davison 77, Saginaw 58
   Saginaw Arthur Hill 66, Flint Kearsley 47
   Class A First Round(equals)
   District 11(equals)
   Bay City Central 66, Bay City Western 52
   Midland Dow 54, Midland 40
   Class A First Round(equals)
   District 12(equals)
   Marquette 64, Alpena 57
   Class A First Round(equals)
   District 13(equals)
   Holly 50, Ortonville Brandon 47
   Class A First Round(equals)
   District 14(equals)
   Rochester Hills Stoney Creek 49, Romeo 37
   Class A First Round(equals)
   District 15(equals)
   Auburn Hills Avondale 70, Waterford Kettering 46
   Bloomfield Hills 44, West Bloomfield 40
   Class A First Round(equals)
   District 16(equals)
   Birmingham Seaholm 58, Troy Athens 48
   Class A First Round(equals)
   District 17(equals)
   Macomb Dakota 72, Port Huron 55
   Class A First Round(equals)
   District 19(equals)
   Warren Cousino 51, Sterling Heights 50
   Class A First Round(equals)
   District 20(equals)
   Grosse Pointe North 78, St. Clair Shores Lakeview 60
   Class A First Round(equals)
   District 21(equals)
   North Farmington 67, Southfield A&T 40
   Class A First Round(equals)
   District 22(equals)
   Detroit Renaissance 62, Berkley 41
   Detroit U-D Jesuit 53, Warren Fitzgerald 42
   Class A First Round(equals)
   District 24(equals)
   Detroit King 70, Grosse Pointe South 40
   Detroit Western International 50, Detroit East English 48
   Class A First Round(equals)
   District 25(equals)
   Brownstown Woodhaven 60, Riverview 41
   Gibraltar Carlson 56, Trenton 50
   Class A First Round(equals)
   District 26(equals)
   Belleville 64, Temperance Bedford 44
   Saline 60, Ypsilanti Lincoln 48
   Class A First Round(equals)
   District 27(equals)
   Dearborn Edsel Ford 59, Taylor Kennedy 50
   Melvindale 62, Lincoln Park 56
   Class A First Round(equals)
   District 28(equals)
   Dearborn Heights Crestwood 52, Dearborn 43
   Wayne Memorial 75, Garden City 14
   Class A First Round(equals)
   District 29(equals)
   Canton 55, Detroit Catholic Central 48
   Northville 59, Salem 35
   Class A First Round(equals)
   District 30(equals)
   Ann Arbor Skyline 81, Ann Arbor Pioneer 47
   Dexter 72, Pinckney 53
   Class A First Round(equals)
   District 32(equals)
   Milford 44, Walled Lake Northern 33
   Class B First Round(equals)
   District 33(equals)
   Benton Harbor 79, Niles 46
   Buchanan 61, Berrien Springs 58
   Class B First Round(equals)
   District 34(equals)
   Paw Paw 59, Vicksburg 52, OT
   Class B First Round(equals)
   District 35(equals)
   Hopkins 63, Plainwell 43
   Class B First Round(equals)
   District 36(equals)
   Hudsonville Unity Christian 70, Hamilton 45
   Class B First Round(equals)
   District 39(equals)
   Fowlerville 78, Lansing Sexton 67
   Lansing Catholic 48, Lansing Eastern 46
   Class B First Round(equals)
   District 40(equals)
   Parma Western 44, Eaton Rapids 31
   Class B First Round(equals)
   District 43(equals)
   Grosse Ile 75, Monroe Jefferson 51
   Class B First Round(equals)
   District 44(equals)
   Dearborn Heights Robichaud 64, Dearborn Heights Annapolis 46
   Class B First Round(equals)
   District 47(equals)
   Detroit Ford 66, Detroit Cornerstone 60
   Southfield Bradford Academy 64, Livonia Clarenceville 27
   Class B First Round(equals)
   District 48(equals)
   Detroit Osborn 66, Detroit Denby 65
   St. Clair Shores South Lake 60, Harper Woods Chandler Park Academy 58
   Class B First Round(equals)
   District 49(equals)
   Madison Heights Lamphere 52, Center Line 47
   Class B First Round(equals)
   District 50(equals)
   New Haven 68, Pontiac 45
   Pontiac Notre Dame Prep 70, Macomb Lutheran North 53
   Class B First Round(equals)
   District 51(equals)
   Richmond 67, Armada 45
   Class B First Round(equals)
   District 52(equals)
   Yale 57, Croswell-Lexington 51
   Class B First Round(equals)
   District 56(equals)
   Essexville Garber 68, Midland Bullock Creek 58
   Class B First Round(equals)
   District 57(equals)
   Grand Rapids South Christian 68, Wyoming Kelloggsville 55
   Wyoming Godwin Heights 85, West Michigan Aviation 38
   Class B First Round(equals)
   District 59(equals)
   Spring Lake 60, Muskegon Orchard View 17
   Whitehall 47, Fruitport 37
   Class B First Round(equals)
   District 61(equals)
   Alma 77, Big Rapids 44
   Clare 63, Shepherd 59
   Class B First Round(equals)
   District 62(equals)
   Gladwin 50, Harrison 48, OT
   Class B First Round(equals)
   District 63(equals)
   Kalkaska 60, Reed City 53
   Ludington 47, Benzie Central 31
   Class B First Round(equals)
   District 64(equals)
   Boyne City 49, Menominee 22
   Sault Ste Marie 57, Cheboygan 34
   Class C First Round(equals)
   District 65(equals)
   Niles Brandywine 56, Watervliet 51, OT
   Class C First Round(equals)
   District 66(equals)
   Marcellus 68, Decatur 59
   Schoolcraft 69, White Pigeon 29
   Class C First Round(equals)
   District 67(equals)
   Bloomingdale 74, Bangor 43
   Kalamazoo Christian 63, Gobles 34
   Class C First Round(equals)
   District 68(equals)
   Bronson 74, Reading 49
   Centreville 49, Mendon 37
   Quincy 62, Union City 31
   Class C First Round(equals)
   District 69(equals)
   Grass Lake 62, Concord 54
   Jackson East Jackson 63, Vandercook Lake 56
   Class C First Round(equals)
   District 70(equals)
   Pittsford 66, Addison 35
   Sand Creek 50, Clinton 44, OT
   Class C First Round(equals)
   District 71(equals)
   Petersburg Summerfield 46, Adrian Madison 39
   Class C First Round(equals)
   District 72(equals)
   Riverview Gabriel Richard 72, Taylor Prep 62
   Whitmore Lake 71, Allen Park Cabrini 56
   Class C First Round(equals)
   District 73(equals)
   Detroit Loyola 87, Dearborn Heights Star International 28
   Class C First Round(equals)
   District 75(equals)
   Grosse Pointe Woods University Liggett 46, Mount Clemens 29
   Class C First Round(equals)
   District 77(equals)
   Capac 44, Brown City 29
   Class C First Round(equals)
   District 78(equals)
   Harbor Beach 57, Elkton-Pigeon Bay Port Laker 36
   Class C First Round(equals)
   District 79(equals)
   Saginaw Michigan Lutheran Seminary 50, Vassar 41
   Saginaw Nouvel 52, Saginaw Valley Lutheran 43
   Class C First Round(equals)
   District 80(equals)
   Flint Beecher 74, Montrose 43
   Flint Hamady 80, Burton Bendle 54
   Class C First Round(equals)
   District 81(equals)
   Grand Rapids Covenant Christian 67, Grandville Calvin Christian 41
   Class C First Round(equals)
   District 83(equals)
   Bath 62, New Lothrop 56
   Dansville 75, Laingsburg 54
   Class C First Round(equals)
   District 85(equals)
   North Muskegon 62, Holton 45
   Class C First Round(equals)
   District 86(equals)
   Shelby 49, Hart 40
   Class C First Round(equals)
   District 87(equals)
   Beal City 71, Evart 35
   Class C First Round(equals)
   District 88(equals)
   Beaverton 55, Pinconning 52
   Class C First Round(equals)
   District 93(equals)
   St. Ignace LaSalle 45, Newberry 40
   Class C Semifinal(equals)
   District 92(equals)
   Charlevoix 54, East Jordan 30
   Elk Rapids 81, Mancelona 62
   Class C Semifinal(equals)
   District 96(equals)
   Houghton 47, L'Anse 38
   Class D First Round(equals)
   District 97(equals)
   Benton Harbor DREAM 94, Three Oaks River Valley 45
   Class D First Round(equals)
   District 101(equals)
   Camden-Frontier 62, Tekonsha 33
   Hillsdale Academy 64, Coldwater Pansophia Academy 19
   Class D First Round(equals)
   District 102(equals)
   Jackson Christian 57, North Adams-Jerome 49
   Class D First Round(equals)
   District 105(equals)
   Allen Park Inter-City Baptist 65, Taylor Trillium Academy 47
   Class D First Round(equals)
   District 106(equals)
   Frankel Jewish Academy 67, Cornerstone 18
   Class D First Round(equals)
   District 107(equals)
   Clarkston Everest Collegiate 74, Auburn Hills Christian 52
   Class D First Round(equals)
   District 109(equals)
   Fulton-Middleton 61, Ashley 46
   Class D First Round(equals)
   District 113(equals)
   Muskegon Catholic Central 51, Kent City Algoma Christian 37
   Class D First Round(equals)
   District 114(equals)
   McBain Northern Michigan Christian 74, Marion 24
   Class D First Round(equals)
   District 115(equals)
   Walkerville 60, Manistee Catholic Central 56
   Class D First Round(equals)
   District 116(equals)
   Bear Lake 59, Mesick 20
   Class D First Round(equals)
   District 117(equals)
   Frankfort 62, Leland 36
   Class D First Round(equals)
   District 121(equals)
   Gaylord St. Mary 72, Vanderbilt 36
   Class D First Round(equals)
   District 123(equals)
   DeTour 75, Mackinac Island 39
   Class D Semifinal(equals)
   District 124(equals)
   Brimley 65, Rudyard 40
   Engadine 61, Ojibwe Charter 18
   Class D First Round(equals)
   District 128(equals)
   Dollar Bay 47, Chassell 24
Copyright Associated Press 2018.  All rights reserved. 
Powered by Frankly
WNEM
Powered by WorldNow CNN
All content © 2018, WNEM; Saginaw, MI. (A Meredith Corporation Station) . All Rights Reserved.
For more information on this site, please read our Privacy Policy, and Terms of Service, and Ad Choices.