Girls Regional scores - WNEM TV 5

Girls Regional scores

Posted: Updated:
Tuesday's Scores
By The Associated Press
   GIRLS PREP BASKETBALL(equals)
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 1(equals)
   Coldwater 61, Okemos 38
   East Lansing 64, Kalamazoo Central 59
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 2(equals)
   Hudsonville 50, East Grand Rapids 48
   Muskegon 58, Caledonia 51
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 3(equals)
   Flint Carman-Ainsworth 63, Davison 44
   Saginaw Heritage 57, Marquette 24
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 4(equals)
   Clarkston 44, Bloomfield Hills Marian 34
   Waterford Kettering 48, Utica Eisenhower 44, OT
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 5(equals)
   Grosse Pointe North 53, Macomb Dakota 51
   Warren Cousino 40, Sterling Heights Stevenson 31
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 6(equals)
   Detroit King 50, Southfield A&T 37
   Detroit Renaissance 58, Dearborn Fordson 34
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 7(equals)
   Belleville 63, Allen Park 47
   Wayne Memorial 60, Trenton 27
   Class A Semifinal(equals)
   Regional 8(equals)
   Hartland 45, Dexter 24
   Walled Lake Western 57, Northville 41
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 9(equals)
   Edwardsburg 44, Allegan 22
   Hamilton 52, Niles 37
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 10(equals)
   Fowlerville 52, Charlotte 40
   Jackson Northwest 43, Marshall 42
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 11(equals)
   Michigan Center 57, Dearborn Henry Ford Academy 41
   New Boston Huron 43, Ida 37
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 12(equals)
   Detroit Mumford 83, Detroit Collegiate Prep 38
   Harper Woods Chandler Park Academy 64, River Rouge 59
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 13(equals)
   Detroit Country Day 74, North Branch 20
   Pontiac Notre Dame Prep 46, Marysville 34
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 14(equals)
   Birch Run 45, Corunna 39
   Freeland 70, Goodrich 55, OT
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 15(equals)
   Grand Rapids South Christian 55, Howard City Tri-County 36
   Muskegon Oakridge 48, Comstock Park 45
   Class B Semifinal(equals)
   Regional 16(equals)
   Big Rapids 54, West Branch Ogemaw Heights 35
   Kingsley 49, Sault Ste Marie 45
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 17(equals)
   Niles Brandywine 36, Bronson 33
   Schoolcraft 47, Kalamazoo Hackett Catholic Central 36
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 18(equals)
   Manchester 50, Monroe St. Mary Catholic Central 48
   Ypsilanti Arbor Preparatory 51, Grass Lake 38
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 19(equals)
   Detroit Edison(DEPSA) 87, New Haven 13
   Royal Oak Shrine 38, St. Catherine 25
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 20(equals)
   Flint Beecher 57, Sandusky 54, 2OT
   Unionville-Sebewaing 70, Saginaw Michigan Lutheran Seminary 61
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 21(equals)
   Hemlock 39, Grandville Calvin Christian 26
   Pewamo-Westphalia 48, Laingsburg 33
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 22(equals)
   Kent City 61, Beaverton 39
   Mason County Central 50, Morley-Stanwood 45
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 23(equals)
   Charlevoix 50, Lincoln-Alcona 29
   Maple City Glen Lake 71, Houghton Lake 36
   Class C Semifinal(equals)
   Regional 24(equals)
   Ishpeming 59, West Iron County 55
   St. Ignace LaSalle 68, Houghton 34
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 25(equals)
   Athens 43, St. Joseph Michigan Lutheran 31
   Martin 50, Wyoming Potter's House Christian 28
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 26(equals)
   Plymouth Christian 45, Camden-Frontier 41
   Portland St. Patrick 62, Adrian Lenawee Christian 53
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 27(equals)
   Marine City Cardinal Mooney 51, Allen Park Inter-City Baptist 45
   Waterford Our Lady 58, Novi Franklin Roads Christian 38
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 28(equals)
   Fulton-Middleton 30, Bay City All Saints 15
   Kingston 60, Burton St. Thomas More 19
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 29(equals)
   Fruitport Calvary Christian 52, Bear Lake 33
   Mount Pleasant Sacred Heart 64, Onekama 24
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 30(equals)
   Bellaire 45, Mio-Au Sable 18
   Rogers City 54, Frankfort 51
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 31(equals)
   Cedarville 56, Harbor Light Christian 34
   Gaylord St. Mary 73, Rudyard 51
   Class D Semifinal(equals)
   Regional 32(equals)
   Bark River-Harris 51, Crystal Falls Forest Park 44
   Chassell 52, Munising 46
Copyright Associated Press 2018.  All rights reserved.
Powered by Frankly
WNEM
Powered by WorldNow CNN
All content © 2018, WNEM; Saginaw, MI. (A Meredith Corporation Station) . All Rights Reserved.
For more information on this site, please read our Privacy Policy, and Terms of Service, and Ad Choices.